Dzianinowe sukienki z golfem

Sukienka z dzianiny może przybierać przeróżne formy- mniej lub bardziej ciekawe. Najefektowniejsze jej odsłony, to jednak takie, które nie są proste i klasyczne, a tym samy uniwersalne, ale takie, które posiadają elementy dodatkowe stanowiące bardzo mocny i wyrazisty akcent, co czyni z owych sukienek  mniej praktyczne kreacje aczkolwiek, nie umniejsza ich wartości użytkowej w takim stopniu, by straciły one na popularności.

Praktyczne sukienki z kieszonkami na co dzień stanowią bardzo ciekawą alternatywę dzianinowych sukienek, a ze względu na swoją praktyczność zyskują coraz większą rzeszę fanek. Niemniej jednak, największy zachwyt i uznanie z naszej strony wzbudzają sukienki z golfem, czyli tzw. „rękawem na szyję”, szczególnie wybierane chłodną jesienno-zimowa porą. Golf, w zależności od fasonu danej kreacji, może gładko przylegać do szyi lub też układać się wokół niej wielowarstwowo, tworząc efektowne marszczenia. Takie sukienki mogą być ucieleśnieniem typowo sukienkowego kroju aczkolwiek, bardzo często wyglądają jak długie swetry z golfem. To sprawia, że mogą być traktowane w dwojaki sposób dzięki czemu zyskują dodatkowe punkty ze względów użytkowych. Będą bowiem wspaniale wyglądać w towarzystwie dżinsów, kryjących rajstop czy też bardzo modnych ostatnimi czasy legginsów, których obecność jeszcze bardziej podkreśli wyjątkowość sukienki „ze stójką”.

Mogłoby się zdawać, że w takiej wersji i w takim zestawieniu dzianinowe sukienki z golfem najpełniej oddają swój specyficzny charakter. Niemniej jednak, ich wyjątkowość potęguje również zastosowana kolorystyka oraz obecność wzorów przy czym, bardzo odważne rozwiązania wykluczają się wzajemnie. Oznacza to więc, że ryzykowne jest łączenie ze sobą soczystych barw i fantazyjnych wzorów, gdyż byłoby to równoznaczne z balansowaniem na krawędzi totalnej porażki modowej. Mocne barwy, wymyślne wzory i golf, to bowiem stanowczo zbyt wiele jak na jedną kreację dlatego też, należy bezwzględnie zachować umiar i zdrowy rozsądek. O gustach się nie dyskutuje aczkolwiek, celem jest wyglądać modnie, a nie banalnie i kiczowato w związku z tym, decydując się na sukienkę z golfem miejmy się na baczności, gdyż nie zawsze to, co leży na sklepowej półce odpowiada trendom modowym prezentowanym  w rzeczywistości…